BLOG ADAMKUZA

BLOG ADAMKUZA
2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Szukaj w tym blogu

Ładowanie...

poniedziałek, 8 lipca 2013

Szatański eksperyment
Sam dr John Money „zasłynął” tragicznym w skutkach eksperymentem, którego dokonał na braciach bliźniakach – Brusie i Brianie Reimerach. Chłopcy urodzili się w USA w 1966 roku. Dosyć wcześnie została u nich zdiagnozowana przypadłość, w wyniku czego zostali poddani zabiegowi obrzezania. Podczas operacji doszło jednak do błędu – dramatycznego w skutkach. Bruce’owi usunięto przyrodzenie.
Rodzice zdecydowali się zwrócić do dr. Johna Moneya, który już wówczas głosił, że płeć można kształtować (dziecko poniżej drugiego roku życia nie jest jeszcze zdefiniowane płciowo). Nie wiadomo, jakich technik manipulacyjnych musiał użyć Money, aby nieświadomi rodzice tak szybko mu zaufali. Wiadomo, że od razu rozpoczął swój okrutny eksperyment. Podjął się „terapii”, w wyniku której Bruce miał stać się dziewczynką, a jego brat Brian miał pozostać chłopcem.
Po latach chłopcy mieli wyznać, że Money wykorzystywał ich podczas tych sesji seksualnie, każąc m.in. patrzeć na pornograficzne fotografie albo odgrywać „role dorosłych”. Bruce, siłą zamieniony na dziewczynkę o imieniu Brenda, nie chciał nią być – zrzucał sukienki, nie chciał lalek, chciał bawić się z chłopcami. Jako dziecko przeszedł kilka operacji „zmiany płci”. Był głęboko nieszczęśliwym dzieckiem, groził nawet rodzicom, że jak jeszcze raz zabiorą go do dr. Moneya, odbierze sobie życie. Terapia więc się zakończyła.
W wieku kilkunastu lat bracia bliźniacy poznali prawdę o sobie. W Brianie spowodowało to schizofrenię, a Bruce, który miał być Brendą – chciał powrócić do swojej prawdziwej tożsamości. Przyjął nowe imię – Dawid. Wwyniku operacji udało mu się to, jednak do końca życia zmagał się z depresją, lękami, koszmarami. Mimo że założył rodzinę i był bliski stabilizacji, trauma, jaką pozostawił na nim kontakt i eksperyment upiornego doktora, doprowadziły go do samobójczej śmierci. Jego brat bliźniak również odebrał sobie życie dwa lata wcześniej.
Co ważne, Dawid upublicznił swoją historię i zdemaskował dzięki temu szatański eksperyment Moneya. Sam lekarz w swoim raporcie z niego pisał, że przebiega on pomyślnie, chłopiec z łatwością przybiera cechy dziewczynki i wchodzi w nową rolę. Dawid po latach jawnie to obalił, m.in. w filmie przygotowanym przez BBC, a także w książce „As Nature Made Him: The Boy Who Was Raised as a Girl”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz