Szukaj na tym blogu

wtorek, 9 października 2012

Szpicel bez nagrody Nobla. Otrzymali ją Serge Haroche i David J. WinelandNagrodę Nobla w dziedzinie fizyki otrzymali  Francuz Serge Haroche i Amerykanin David J. Wineland. Fizycy zajmowali się badaniami nad fotonami. Wyniki ich pracy pomogą rozwinąć technikę komputerową, a także przyczynić się do wcześniejszego wykrywania trzęsień ziemi.  
Od paru lat opinię publiczną elektryzują rewelacje szwedzkiego dziennika "Dagens Nyheter” o profesorze Aleksandrze Wolszczanie jako niemal pewnym laureacie. Niestety polski astronom w latach 70 tych został szpiclem SB i donosił na swoich kolegów co przekreśliło jego szanse.
Inny noblista, Czesław Miłosz napisał kiedyś, że poezja nie jest kwestią moralności. Myślę, że to samo można powiedzieć o nauce. To, że ktoś jest moralnym prosięciem wcale nie wyklucza jego wybitnych osiągnięć w jakiejś dziedzinie. Bardzo lubię wiersze Wisławy Szymborskiej co wcale nie zmienia mojego negatywnego stosunku do poetki w swoim czasie wychwalającej najbardziej ludobójczy ustrój jaki kiedykolwiek powstał. Jak słusznie zauważył George Orwell kto raz się skurwił kurwą już pozostanie. Nawet jeżeli odkrywa tajemnice wszechświata i pisze świetne wiersze.

Przeczytaj także:
Kłamstwo komitetu Noblowskiego http://adamkuz.blogspot.com/2010/10/kamstwo-komitetu-noblowskiego.html
Mario Vargas Llosa a sprawa polska http://adamkuz.blogspot.com/2010/10/mario-vargas-llosa-sprawa-polska.html
Czytanie książek Herty Muller wydaje mi się zbędne http://adamkuz.blogspot.com/2010/10/czytanie-ksiazek-herty-muller-wydaje-mi.html
Nagroda Nobla w dziedzinie ekonomii http://adamkuz.blogspot.com/2010/10/nagroda-nobla-w-dziedzinie-ekonomii.html
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz