Szukaj na tym blogu

piątek, 25 listopada 2022

Fidel Castro oszukał diabła 25 listopada 2016 roku w wieku 90 lat zmarł Fidel Castro. Niestety nie trafi już na salę sądową i nie będzie się mógł tam popisywać swoją retoryką. Niestety umknął ludzkiej sprawiedliwości. Stanie jedynie przed Sądem Ostatecznym a ten jak to słusznie zauważył Franz Kafka jest sądem doraźnym i nie przewiduje mów obrończych.
Przy okazji spotkania z papieżem w mediach pojawiły się spekulacje jakoby kubański dyktator wobec rychłej perspektywy spotkania się ze Stalinem i Pol Potem „odnalazł Jezusa”. Tak przynajmniej twierdzi jego mieszkająca na Florydzie córka. Jak do tej pory Castro złamał wszystkie prawa boskie i ludzkie. Podczas swojej bandyckiej kariery oszukał wszystkich z którymi miał do czynienia:

  • Swój naród, któremu obiecał komunistyczny raj a zapewnił nędzę.
  • Amerykanów, którzy długo wierzyli, że El Comandante jest idealistą pragnącym obalić dyktaturę Batisty.
  • Rosjan, którzy przez całe lata utrzymywali przy życiu niewydolną gospodarczo wyspę- utopię w zamian za obietnicę wywołania rewolucji w Ameryce Południowej.
  • Kartel z Medellin, któremu pomagał szmuglować narkotyki do Stanów Zjednoczonych a potem ociął w zyskach.
  • Swojego najbliższego współpracownika, lekarza i ludobójcę Ernesto Che Guevarę, którego wysłał do Boliwii, podkablował Amerykanom a następnie wykreował na lewackiego świętego. Dzięki temu debile na całym świecie noszą koszulki z podobizną faceta, który własnoręcznie zabijał więźniów w kubańskim gułagu.
Swoich własnych zbirów przemycających narkotyki do Stanów. Gdy sprawa się wydała El Comandante bez wahania skazał ich na śmierć po pokazowym procesie w stylu stalinowskim.
Manuela Noriegę, którego wciągnął do swoich interesów obiecując pomoc w przypadku kłopotów.
W końcu przed śmiercią chory Castro postanowił oszukać diabła i nawrócić się w ostatniej chwili podobnie jak ongiś książę Talleyrand. Wziąwszy pod uwagę kogo wykołował do tej pory z diabłem też może mu się udać.

Przeczytaj także: 
Guevara za co się wziął to spieprzył http://adamkuz.blogspot.com/2010/12/guevara-za-co-sie-wzia-to-spieprzy.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz