Szukaj na tym blogu

wtorek, 29 marca 2022

Wojna na Ukrainie dzień trzydziesty czwarty

 

„Rosja może przeprowadzić pełnowymiarową ofensywę na Polskę, kraje bałtyckie i Kazachstan w ramach globalnej wojskowej operacji specjalnej demilitaryzacji i denazyfikacji” – rosyjski poseł Siergiej Sawostianow.

Władze Mariupola szacują, że rosyjskie ostrzały i naloty zabiły już blisko 5 tys. mieszkańców, w tym 210 dzieci. Południowo-wschodnie miasto portowe jest oblegane od 1 marca.

The Times: Putin mówi, że zniszczy Ukrainę po otrzymaniu listu od Zełenskiego. Według „Timesa” rosyjski oligarcha Roman Abramowicz twierdził, że przekazał Putinowi odręczną notatkę od Zełenskiego, przedstawiającą warunki, które Ukraina rozważyłaby jako zakończenie wojny.

Ukraina zestrzeliwuje 17 rosyjskich celów powietrznych. Ukraińskie Siły Zbrojne donoszą o zniszczeniu ośmiu samolotów, czterech bezzałogowych statków powietrznych, trzech helikopterów i dwóch rakiet.

.Rosyjscy okupanci torturują mężczyznę na śmierć w Trostiancu w obwodzie sumskim. Według Prokuratury Generalnej 28 marca ukraińskie wojsko znalazło w garażu ciało niezidentyfikowanego mężczyzny, poważnie okaleczone, dwa dni po odbiciu miasta od sił rosyjskich.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz