Szukaj na tym blogu

niedziela, 1 stycznia 2017

Kebab po ełcku czyli bariera kulturowa

Znalezione obrazy dla zapytania nóż islam


Gazownia będzie wniebowzięta, oto tłum Polaków, ciemnych, ksenofobicznych katolików chce dokonać linczu na biednych przybyszach o trochę ciemniejszym kolorze skóry. Już widzę te komentarze w prasie niemieckiej o Polacken mających we krwi dokonywanie pogromów na niewinnych. W tvn z kolei będziemy mieli całą masę autorytetów, głównie jak to określał Snerg-Wiśniewski tytułmajców wyższych. Zwłaszcza nie mogę się doczekać naszych dzielnych feministek pałających świętym oburzeniem na nietolerancyjne społeczeństwo w którym przyszło im żyć. Na pewno także wystąpi jakiś utytułowany arabista pouczający nas o islamie jako religii pokoju w przeciwieństwie do tego agresywnego chrześcijaństwa. Wszyscy oni będą rozdzierali szaty nad upadkiem naszego społeczeństwa nie rozumiejącego różnic kulturowych.
Ten zarzut wydaje się akurat słuszny. Rzeczywiście mentalność przybyszy z Bliskiego Wschodu jest nam cokolwiek obca. Weźmy na przykład niedawno rozpowszechniane w necie nagranie na którym ciemnoskóry chłopak kopniakiem zrzuca ze schodów kobietę na jednym z niemieckich dworców. Moim zdaniem większość oburzających się z tego powodu nie rozumie mentalności napastnika, który we własnym mniemaniu nie tylko nie zrobił nic złego ale wręcz przeciwnie jego zachowanie ma charakter pozytywny. Wyobraźcie sobie, że w społeczności w której dorastał ten chłopak kobieta poruszająca się sama, bez mężczyzny-męża lub brata i na dobitkę z odsłoniętą twarzą to dziwka najgorszego sortu. Dlaczego takiej nie kopnąć w tyłek tak, że fiknie kozła?
Podobnie powinniśmy zrozumieć reakcję dzielnych mężczyzn z kebabiarni, w ich kulturze rzucenie petardy w pobliżu ich sklepu jest zniewagą. Honorowym mężczyznom w tamtejszej społeczności nie wolno przeszkadzać jakimiś hałasami pod pod oknem tym bardziej jeśli to robią niewierni, którzy w ich mniemaniu gorsi są od zwierząt. A jak ktoś tego nie rozumie to trzeba mu to wyjaśnić przy pomocy noża.   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz