Szukaj na tym blogu

sobota, 27 kwietnia 2013

Rosjanom należą się nasze przeprosiny


Rosyjska Duma przyjęła uchwałę uznająca zamordowanie polskich oficerów w Katyniu za zbrodnie stalinowską. Cieszy się z tego strasznie Donald Tusk i media, które otrąbiły kolejny sukces jego rządu. To wielki przełom w stosunkach z Rosją, która kiedyś twierdziła, że nic nie wie o losie Polskich oficerów wziętych do niewoli przez Armię Czerwoną w 1939 roku. Potem okazało się, że prawie 50 lat nic nie wiedziała o ich zamordowaniu przez NKWD. Zresztą co się czepiać naszych wypróbowanych przyjaciół skoro Stefan Niesiołowski do dziś nie wie, że mord katyński był ludobójstwem.

Rosjanie wykazali dobrą wolę i oczekują tego samego od nas. Polski sejm pewnie teraz przeprosi za okupację Kremla przez wojska hetmana Żółkiewskiego. Stosowną deklarację wygłosi pan Niesiołowski, rzecz jasna po rosyjsku. Przy okazji mógłby też napiętnować ohydnych zdrajców kombinujących z Sojedinionnynmi Sztatami Amieriki. Chytreńkij Polaczyszka  jak trzeba to Lenina w powietrze wysadzi  a jak trzeba to po rusku gada.

Jeśli o mnie chodzi to uważam, że Rosjanom należą się nasze przeprosiny ale z trochę innego powodu. Bracia Słowianie! Wybaczcie nam głupotę i ograniczenie naszego króla Zygmunta III Wazy (to ten co na kolumnie w Warszawie stoi), który odrzucił waszą propozycję aby królewicz Władysław został carem i odwołał Żółkiewskiego z Moskwy. W ten sposób przepadła jedyna wasza szansa aby wydobyć się z okowów bizantyjsko-mongolskiego zamordyzmu.

Władysław spodobałby się wam: polityk o szerokich horyzontach i świetny żołnierz a przy tym istinnyj czełowiek co to kobiety lubi a i wypić i pojeść potrafi. U was miałby szanse na realizację swojej wizji wyparcia Turków z Europy. Zachodnie zwyczaje wprowadziłby u was tylko trochę inaczej niż Piotr Wielki, który bojarom brody razem z ciałem wyrywał. A u nas się zmarnował, polskim królem został ale co to, za posada: nic nie mógł zrobić tylko cały czas użerał się z jakimiś szlachetkami z Psiej Wólki na sejmach i w końcu zmarł ze zgryzoty i przejedzenia.

Przeczytaj także:

Bezrogi baran wilkowi najmilszy http://adamkuz.blogspot.com/2010/08/bezrogi-baran-wilkowi-najmilszy.html
Doceńmy Stalina http://draft.blogger.com/goog_375091537
Pisarz, który był sumieniem Rosji http://adamkuz.blogspot.com/2010/12/pisarz-ktory-by-sumieniem-rosji.html
Rosja- kolos na glinianych nogach http://adamkuz.blogspot.com/2011/02/prof-dr-hab-andrzej-zybertowicz.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz