Szukaj na tym blogu

czwartek, 11 sierpnia 2011

Zamieszki w Anglii są efektem próby zastosowania w życiu społecznym lewackich utopii
Zamieszki w Anglii są efektem próby zastosowania w życiu społecznym lewackich utopii takich jak: multikulturalizm, poprawność polityczna i deprecjacja rodziny. Ideologia multi-kulti sformułowana w latach 70-tych w Niemczech rozlała się z fatalnym skutkiem po całej Europie. Jest ona oparta na absurdalnym założeniu, że ludzka natura a tym samym tożsamość całych grup społecznych jest plastyczna jak plastelina w związku z czym można ja dowolnie tak aby wyszła harmonijna całość. Wszelkie fakty przeczą takim założeniom- tak jak nie udało się stworzyć uniwersalnego „narodu radzieckiego” w państwie Gułagów tak nie udaje się stworzyć multikulturowego społeczeństwa w dzisiejszej Europie. Dla lewicowych ideologów nie ma to zresztą najmniejszego znaczenia w myśl zasady, że jeśli fakty nie zgadają się z teorią to tym gorzej dla faktów.
Nie mniej szkodliwa okazała się polityczna poprawność zakazująca ze względów ideologicznych na nazywanie pewnych rzeczy po imieniu. Na przykład wszelka krytyka mrzonek multi-kulti jest od razu traktowana jako „rasizm” zwykły lub „kulturowy” co skutecznie zamyka usta oponentom. Niestety powszechna stosowanie politpoprawnej nowomowy jest niezwykle groźne dla społeczeństw Zachodu. Potwierdza się tutaj zasada Wittgensteina, że „granice mojego świata są granicami mojego języka” czyli mówiąc po ludzku zjawiska, których nie nazywamy znikają nam z oczu i wtedy stajemy wobec nich bezradni jak angielska policja wobec rozruchów. Zwłaszcza w mediach daje to groteskowy efekt: można było się dowiedzieć o jakichś rozróbach w Londynie ale nikt nie odważył się napisać jaki kolor skóry maja amatorzy dobrych butów i markowej odzieży palący obrabowane przez siebie sklepy. Wszyscy w Anglii: zarówno tamtejsze elity jak i społeczeństwo mieli świadomość, że niekontrolowana emigracja z krajów trzeciego świata wytworzyła społeczny dynamit mogący zniszczyć starą, szczęśliwą Anglię. Równocześnie nikt nie odważył się sformułować zgodnej z rzeczywistością diagnozy i zaproponować jakiegoś rozwiązania chociażby poprzez zwiększenie uprawnień policji.
Co prawda Angela Merkel niedawno przyznała się do krachu koncepcji multi-kulti, w podobnym duchu wypowiadał się też premier Cameron ale to są tylko słowa, słowa, słowa. Jak przyszło co do czego rząd anielski nie stanął na wysokości zadania, buńczuczne zapewnienia przywódcy konserwatystów niczego nie zmienią. Elektorat nigdy mu nie zapomni jak najadł się strachu gdy czarni chłopcy puszczali z dymem ich domy a nieuzbrojeni policjanci bezradnie przyglądali się temu. Nawiasem mówiąc przydałby się teraz tam ktoś taki jak Margaret Thatcher, która dała sobie rade i ze związkami zawodowymi i z kryzysem a nawet z bandycką juntą z Argentyny.
Kolejną i być może najważniejszą przyczyną zamieszek w Anglii jest systematyczne ograniczanie roli rodziny. Przeważająca większość czarnych młodzieńców rabujących i podpalających sklepy nie zna swojego ojca. To efekt preferowania przez system pomocy społecznej samotnych matek z dziećmi. Dotyczy to zresztą nie tylko czarnej społeczności jednak w jej wypadku skutki są szczególnie fatalne, ponieważ dla mężczyzn z Afryki poligamia jest czymś naturalnym. Dla jasności chciałbym przypomnieć iż jako konserwatysta uważam wszelkie teorie rasistowskie za absurd. Natomiast podstawą wyjaśniania ludzkich działań powinny być czynniki kulturowe takie właśnie jak postrzeganie rodziny, macierzyństwa i ojcostwa w tradycyjnych społecznościach afrykańskich. Tak więc drogi Watsonie z wydarzeń w Anglii można wydedukować poważne problemy jakie Europa będzie miała za lat kilkanaście gdy jeszcze bardziej zwiększy się tam procent ludności mającej trochę inne obyczaje niż ogłupiające się polityczną poprawnością białasy.

Przeczytaj także:
Dlaczego Niemki przechodzą na islam http://adamkuz.blogspot.com/2010/12/dlaczego-niemki-przechodza-na-islam.html
Społeczeństwo Niemiec głupieje http://adamkuz.blogspot.com/2010/08/spoeczenstwo-niemiec-gupieje.html
Światowy Dzień Walki z Głodem i Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem http://adamkuz.blogspot.com/2010/10/swiatowy-dzien-walki-z-godem.htmlBrak komentarzy:

Prześlij komentarz