Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 20 lutego 2017

Stawiam na Martina Schulza

Znalezione obrazy dla zapytania martin schulz


Według niemieckiej sondażowni gdyby wybory parlamentarne miały się odbyć teraz to Martin Schulz wygrałby z Angelą Merkel o jakieś 10 procent. W Polsce informacja ta spowodowała istną lawinę zachwytów nad Merkel, która ma być miej antypolska niż jej przeciwnik. Tymczasem niezależnie do tego czy wygra pani kanclerz czy kandydat SPD polityka niemiecka toczyć się będzie według wzorca funkcjonującego od stuleci, który ja nazwałbym regułą Bismarcka. Ten zaciekły wróg Polaków (uważał, że należy nas tłuc tak długo aż odejdzie nam ochota do życia), a równocześnie genialny polityk twierdził, że polityka zaczyna się od mapy, a jej tajniki polegają na podpisaniu dobrego pokoju z Rosją. Właśnie w imię takiego pokoju Merkel odrzuca możliwość istnienia baz NATO w Polsce czy nawet tarczy co niezmierni dziwi wszystkich tych, którzy zakładali, że dobre układy z Niemcami są antidotum na wszystkie nasze problemy. 
Reguła Bismarcka była i jest aktualna od XI wieku, gdy król Niemiec, a zarazem cesarz do spółki z władcą Rusi kijowskiej zniszczyli państwo polskie. Kolejnym przykładem mogą być rozbiory, przez którymi nie uratowała nas, ani polityka serwilizmu wobec carycy Katarzyny, ani próba usamodzielnienia się w oparciu o Prusy. Odejście Niemiec od reguły żelaznego kanclerza doprowadziło do wybuchu I wojny światowej i uzyskania przez Polskę niepodległości. Pakt Ribbentrop-Mołotow to kolejny typowy przykład.
W przypadku wygranej Schulza, który ma wypisaną na twarzy typowo teutońską mieszaninę buty i tępoty polityka niemiecka nie zmieni się ani o jotę. Jedyna różnica polegać będzie jedynie na tym, że Merkel prowadząc ewidentnie antypolską politykę nigdy nas nie krytykuje osobiście zostawiając to usłużnym mediom natomiast taki Schulz o pozory dbać nie będzie. Tym bardziej, że Niemcy zdominowali nie tylko polską gospodarkę ale także większość mediów sączących obłędną, lewacką ideologię. Mimo wszystko wiążę z Schultzem duże nadzieję j bo gdy ten zacznie nas na okrągło rugać to nawet największy idiota w Polsce zrozumie, że musimy zarówno gospodarczo jak i ideologiczne uniezależnić się od Niemiec. Wbrew pozorom nie jest to niemożliwe choć nie twierdzę, że łatwe. 

1 komentarz:

  1. Bespoke web development and web design
    Manufacturer websites for business - the company WebiProg offers you bespoke web development and web design of online stores based on CMS OpenCart or other platforms. You will get: custom desing, speed optimization, security patches, catalog, multilingual, multisite, connection to different payment and delivery systems, etc.

    OdpowiedzUsuń