Szukaj na tym blogu

wtorek, 24 maja 2011

Nie kupujcie chińskich towarów

W kraju, który szczyci się tysiącami lat cywilizacji, łamane są wszelkie prawa boskie i ludzkie. Na porządku dziennym jest stosowanie wobec zatrzymanych tortur, z których porażenie prądem należy do łagodniejszych. Politykę wobec mniejszości takich jak Tybetańczycy czy Ujgurowie można określić jako systematyczną eksterminację, dokonywaną między innymi przez przymusowe przerywanie ciąży. W Chinach jest ono dopuszczalna bez limitu czasowego, powszechnie stosuje się także „aborcję poporodową" rozwiązując przy pomocy młotka problem nadmiaru noworodków płci żeńskiej. Ahoj, feministki wszelkiej maści, dlaczego nie protestujecie w tej sprawie?

Dzisiejsze Chiny to kra,j w którym pojęcie „praw człowieka" jest w ogóle nieznane. Choć trudno to sobie wyobrazić, chiński system obozów koncentracyjnych Laogai jest jeszcze bardziej rozbudowany i okrutny niż sowiecki Archipelag Gułag. Można tam trafić dożywotnio i bez procesu między innymi za posiadanie Biblii czy kradzież kawałka chleba. Łagry państwa środka to niezwykle dochodowe przedsiębiorstwa, będące podstawą „cudu gospodarczego", który tak zachwyca zachodnich komentatorów. Gdy kupujecie tanie i niskiej jakości tekstylia, którymi zawalony jest nasz rynek, to proszę pamiętać, że na tych tenisówkach czy t-shircie jest ludzka krew.


Czytaj także:

Pokojowa nagroda Konfucjusza http://adamkuz.blogspot.com/2010/10/nagroda-nobla-dla-chinskiego-pisarza-i.html

RUCH OLIMPIJSKI W SLUŻBIE TOTALITARYZMU http://adamkuz.blogspot.com/2011/09/ruch-olimpijski-w-sluzbie-totalitaryzmu.html


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz