Szukaj na tym blogu

piątek, 30 marca 2018

Car rakieta startuje z patiomkinowskiej wioski

Znalezione obrazy dla zapytania car puszka

Zwiedzając Kreml koniecznie trzeba zobaczyć odlany w 1735 roku, ważący 202 tony dzwon. Car kołokoł jednak nie zadzwonił ni razu gdyż w czasie pożaru Kremlu polano go woda i rozgrzane żelastwo pękło. Można tam też podziwiać odlaną w 1586 roku największą na świecie armatę ważącą 39 ton. W przeciwieństwie do Cara kołokoła Car puszka zadziałała. Co prawda tylko jeden raz oddano z niej strzał bo okazało się, że nie ma jak tego monstrum przetransportować na pole bitwy. Miłośników militariów pewnie zainteresuje Car tank skonstruowany w Rosji w 1915 roku, cudo to miało wieże na wysokości 5 metrów i ku zdziwieniu konstruktorów nie było w stanie jechać.
Czas mija a zamiłowanie Rosjan do militarnej gigantomanii pozostało bez zmian. Oto Władymir Putin zaprezentował Car rakietę, nową, międzykontynentalną co to może przelecieć na oboma biegunami i walnąć gdzie chce a ratunku przed nią nie ma. Reportaż z kosmodromu w Plesiecku gdzie odpalono Car rakietę rosyjska telewizja pokazała zaraz po informacji o wyrzucenie przez Rosjan 60 amerykańskich dyplomatów w ramach retorsji za podobny gest Jankesów po otruciu podwójnego rosyjskiego agenta w Wielkiej Brytanii. Nie zdziwiłbym się wcale gdyby Rosjanie rzeczywiście wybudowali nową rakietę ale przechwałki o jej skuteczności i zapewnienia o wdrożeniu masowej produkcji w 2020 należy między bajki włożyć. 
Co ciekawe Car rakieta waży prawie tyle co Car kołokoł- 212 ton i jak zapewniał Putin nic przed nią nie może ochronić. W Stanach na serio przejęto się tymi pogróżkami, poważni analitycy wieszczą nawrót zimnej wojny i spirali zbrojeń a słowa Putina z przemówienia wygłoszonego 1 marca cytowane są przez wszelkie amerykańskie media. Kagiebiści rządzący dzisiaj Rosją chyba pamiętają jak zakończył się poprzedni wyścig zbrojeń i są chyba świadomi, że Matuszka Rasieja podobnież jak kiedyś ZSRR raczej tego nie przetrzyma. Ciekawi mnie tylko czy grożąc Ameryce prezydent Rosji wziął pod uwagę, że jego przechwałki Jankesi mogą potraktować serio i zacząć budować podobne zabawki za pierdylion dolarów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz