Szukaj na tym blogu

czwartek, 15 listopada 2018

Czwartek, 22 listopada – Żary – 100. rocznica oswobodzenia Lwowa
O godz. 5.00 rano, dokładnie w setną rocznicę wywieszenia przez por. dr. Romana Abrahama flagi narodowej na lwowskim ratuszu jako symbolu zwycięstwa Obrońców Lwowa nad ukraińską rebelią, organizujemy w Żarach uroczyste obchody tej znamienitej rocznicy. Rozpocznie je bicie dzwonów wszystkich żarskich świątyń (także wielu kościołów w okolicznych miejscowościach) jako wyraz hołdu i pamięci dla czynu Orląt Lwowskich. Punktem kulminacyjnym uroczystości będzie wciągnięcie na maszt przed żarskim ratuszem biało-czerwonej flagi na znak pamięci o wielkiej wiktorii Najwierniejszego Miasta Rzeczypospolitej. Uroczystość odbędzie się w asyście kompanii honorowej 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej im. Króla Jana III Sobieskiego. Przygotowaliśmy specjalny Lwowski Apel Pamięci, który będzie hołdem dla wszystkich Obrońców Lwowa, następnie żołnierze oddadzą salwę honorową.
Apelujemy do wszystkich Polaków w kraju i za granicą o wywieszenie w dniu 22 listopada 2018 r. flagi narodowej na znak pamięci o zwycięskiej Obronie Lwowa.
Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w naszej uroczystości, ale także organizowania podobnych obchodów we wszystkich miejscowościach, szczególnie zamieszkałych przez Kresowiaków. Jeżeli z jakiegoś powodu trudno jest zorganizować takie uroczystości w swojej miejscowości, serdecznie zapraszamy do Żar.
Bardzo proszę o wsparcie medialne i rozpowszechnienie informacji o uroczystościach w Żarach. Może zainspiruje to także inne ośrodki do organizowania takich uroczystości a Księży do uruchomienia dzwonów w swoich kościołach o 5.00 rano 22 listopada 2018r., kto wie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz