Szukaj na tym blogu

sobota, 14 maja 2022

Wojna na Ukrainie dzień osiemdziesiąty

 
W wywiadzie dla włoskiej telewizji Rai1, Zełenski potwierdził, że Macron zaproponował Ukrainie oddanie części terytorium Rosji w celu przedstawienia Putinowi opcji zachowania twarzy. Zełenski powiedział, że to wykluczone. Macron jest tym, który musi po tym ocalić twarz.
Rosyjski żołnierz przyznaje się do zastrzelenia ukraińskiego jeńca wojennego w przechwyconym telefonie. Słychać, jak żołnierz mówi, że strzelił w plecy ukraińskiemu jeńcowi, który prosił o pozwolenie na skorzystanie z toalety, jak wynika z telefonu przechwyconego przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy.

Rosja przestanie dostarczać energię elektryczną do Finlandii 14 maja. Posunięcie to nie zagrozi fińskiemu rynkowi energii elektrycznej, ponieważ rosyjska energia stanowi około 10% całkowitego zużycia energii elektrycznej w Finlandii.

Minister: Ukraina może zmobilizować do 1 miliona ludzi przeciwko Rosji. Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow powiedział 13 maja, że ​​państwo wzmacnia sektor obronny, aby zapewnić sobie nowych rekrutów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz