Szukaj na tym blogu

wtorek, 19 lipca 2022

Wojna na Ukranie dzień 121-14720 letnia mistrzyni sportu  Daria Kurdel zginęła w wyniku rosyjskiego ostrzału Krzywego Rogu.

Andrij Jermak, szef sztabu prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, powiedział, że Izba zatwierdziła finansowanie w wysokości 100 milionów dolarów na szkolenie ukraińskich pilotów do używania amerykańskich samolotów w ramach Ustawy o autoryzacji obrony narodowej.

OBWE: Rosja używa sal tortur, cywilów jako żywych tarcz na Ukrainie. Nowy raport Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) opisuje akty przemocy popełnione przez rosyjskich żołnierzy na Ukrainie w okresie od 1 kwietnia do 25 czerwca.

Corriere Della Sera: Niemcy blokują 9 mld euro pomocy UE dla Ukrainy. Według źródeł włoskiej gazety Niemcy od ponad miesiąca blokują pomoc. Berlin zatwierdził tylko pierwszą transzę w wysokości 1 mld euro.

Siły rosyjskie na południu Ukrainy grożą rodzicom utratą praw rodzicielskich, jeśli nie dostaną rosyjskich paszportów lub nie wyślą dzieci do wyznaczonych szkół, donosi RFE/RL.

Stany Zjednoczone zidentyfikowały co najmniej 18 obozów utworzonych przez Rosję w celu deportacji ukraińskich cywilów do Rosji, donosi The New York Times, powołując się na amerykańskiego dyplomatę.

Zdjęcia satelitarne pokazują, że Rosja regularnie eksportuje ukraińskie zboże do Turcji przez Krym.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz