Szukaj na tym blogu

piątek, 2 lipca 2010

Czego dowodem jest głosowanie na Komorowskiego?

Daniel Olbrychski oświadczył, że będzie głosować na Komorowskiego, bo to jest dowodem  inteligencji. Dla pewnych środowisk rzeczywiście tak jest. Przestępcy, kumple Rycha, Mira i Zbycha, biurokraci z rozdętego ponad miarę aparatu urzędniczego, sprostytuowane elity widzą swoją świetlaną przyszłość w durnowatym wuju z dwururką będącym najlepszym gwarantem ich bezkarności i dobrych zarobków.W Polsce mamy jednak całe grupy społeczne popierające prostaka, durnia, chama i fałszywego hrabiego w jednej osobie wbrew swoim żywotnym interesom. Długo można by je wyliczać dlatego proponuje skoncentrować się na jednej ale za to bardzo reprezentatywnej. Mam na myśli nauczycieli z których większość (na szczęście nie wszyscy) daliby się za Komorowskiego pociąć. Żeby było śmieszniej rząd Platformy od dawna przymierza się do likwidacja Karty Nauczycielskiej co w praktyce oznacza, że połowa pedagogów pójdzie na zieloną trawkę a druga połowa będzie zapierniczać dwa razy tyle za mniej więcej tą samą stawkę. Jedyna szansa, że do tego nie dojdzie to wygrana Kaczyńskiego, który też ma nauczycieli gdzieś ale z czystej przekory zawetuje platformerskie pomysły na zniszczenie oświaty.
Jeżeli macie w rodzinie lub wśród znajomych pedagogów to spróbujcie im to wyjaśnić. Oczywiście należy to robić z ogromnym wyczuciem- nie używajcie argumentów rozumowych na przykład takiego, że za rządów PISu prawdopodobieństwo oberwania w michę od ucznia znacznie spadło a za rządów PO gwałtownie wzrosło. Ta na nic: racjonalne wnioski nie imają się kogoś kto przeżył kilka reform oświaty. Należy im tłumaczyć mniej więcej tak: Kaczyński jest be, bardzo, bardzo be ale Komorowski zrobi wam najpierw kaku na głowę a potem takie kuku, że nie będziecie mieli na papu. To samo trzeba mówić także wykształconym przedstawicielom innym grupom zawodowym, które ochoczo pomagają Platformie podcinać gałąź na której siedzą.

1 komentarz:

  1. Celne. Wuj z dwururką i do tego durnowaty to przecież 100% prawdy. No i z kartki czyta co jest również dowodem inteligencji samego wuja.

    OdpowiedzUsuń