Szukaj na tym blogu

sobota, 26 marca 2022

Wojna na Ukrainie dzień trzydziesty

 

Po odmowie sojuszu NATO stworzenia strefy zakazu lotów nad ukraińską przestrzenią powietrzną protestujący domagają się teraz, aby zachodni sojusznicy Ukrainy dostarczali środki obrony przeciwlotniczej i myśliwce.


Wystawa na dworcu kolejowym w Wilnie przedstawia rosyjskim podróżnikom obrazy wojny na Ukrainie. Wystawa pokazuje wojnę na Ukrainie za pomocą 24 dużych odbitek fotograficznych wzdłuż peronu, aby dać rosyjskim podróżnikom tranzytowym prawdziwy obraz wojny w Rosji.


Dostawa 1500 pocisków przeciwlotniczych „Strela” i 100 karabinów maszynowych MG3 z Niemiec dotarła na Ukrainę 25 marca, jak podała niemiecka agencja prasowa, powołując się na ukraiński rząd.


Pokazywanie rosyjskiego „Z” obecnie przestępstwa w niemieckim landzie Bawaria. Minister sprawiedliwości Georg Eisenreich powiedział, że „bawarska prokuratura podejmuje konsekwentne działania przeciwko osobom, które publicznie aprobują wojnę agresji naruszającą prawo międzynarodowe”.


WHO: Liczba ataków na szpitale wzrasta „z dnia na dzień”. Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała 25 marca, że ​​od czasu rozpoczęcia totalnej wojny Rosji z Ukrainą 24 lutego na Ukrainie miało miejsce ponad 70 wyraźnych ataków na szpitale, karetki pogotowia i lekarzy.


Rosyjscy okupanci planują opłacony wiec w tymczasowo okupowanym Melitopolu na 26 marca, według Administracji Wojskowej Zaporoża. Mieszkańcom obiecano podobno 1200 rubli za udział.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz