Szukaj na tym blogu

niedziela, 20 marca 2022

Wojna na Ukrainie dzień dwudziesty piąty

 
Szef Donieckiej Administracji Wojskowo-Cywilnej Pawło Kyrylenko powiedział, że tysiące mieszkańców Mariupola, którym udało się uciec przed rosyjskimi bombami, umiera z głodu w okupowanych Manhushi i Melekin. Rosyjskie siły okupacyjne odmawiają zapewnienia żywności, wody i bezpiecznego przejścia


Ukraina odrzuca rosyjskie żądanie poddania Mariupola. Wicepremier Iryna Wierieszczuk odpowiedziała Rosji, że nie ma opcji kapitulacji. W liście z rosyjskiego Ministerstwa Obrony zapisano, że utworzy korytarz humanitarny tylko w przypadku poddania się Mariupola.


Zełenski apeluje o wsparcie Izraela do jego władz, obywateli. „Można ciągle pytać, dlaczego nie możemy zdobyć od was broni lub dlaczego Izrael nie nałożył silnych sankcji na Rosję” – powiedział. „Odpowiedź należy do ciebie” – dodał – „i będziesz musiał z tym żyć”.


Zełenski: „Ukraina nie może narażać na szwank swojej integralności terytorialnej”. Prezydent Zełenski powiedział CNN, że Ukraińcy nie zaakceptują żadnej umowy dotyczącej utraty terytorium lub suwerenności. „Są kompromisy, na które nie możemy być gotowi jako niepodległe państwo” – powiedział Zełenski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz