Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 4 kwietnia 2022

Wojna na Ukrainie dzień czterdziesty

 

Rosyjskie straty


Zełenski reaguje na zdjęcia cywilów zabitych przez Rosjan w Buczy: – Matki rosyjskich żołnierzy powinny to zobaczyć. Zobacz, jakich łajdaków wychowałeś. Morderców, szabrowników, rzeźników. Zdjęcie: AFP za pośrednictwem Getty Images.


Minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba domaga się nowych „niszczących” sankcji ze strony krajów G7 w związku z masakrą w Buczy. Kuleba apeluje o embargo na ropę, gaz i węgiel, zamknięcie portów dla rosyjskich statków i towarów oraz odłączenie wszystkich rosyjskich banków od systemu SWIFT.


Zdjęcia satelitarne pokazują 45-metrowy rów przy masowym grobie w Buczy. Zdjęcia satelitarne wykonane przez Maxar Technologies 31 marca pokazują wykop wykopany na terenie w pobliżu kościoła św. Andrzeja i Wszystkich Świętych, gdzie zidentyfikowano masowy grób.


Zełenski zaprasza Merkela Sarkozy do Buczy, aby zobaczyć efekt wieloletnich ustępstw wobec Rosji. W swoim wieczornym przemówieniu Zełenski zaprosił byłych europejskich przywódców, by „zobaczyli na własne oczy torturowanych Ukraińców”, aby zrozumieć, do czego doprowadziła polityka ustępstw wobec Rosji.

Stoltenberg: Finlandia, Szwecja są „bardzo mile widziane” do przystąpienia do NATO. Szef sojuszu Jens Stoltenberg powiedział CNN, że jeśli te kraje zdecydują się na członkostwo, NATO znajdzie sposób na ich przyjęcie w stosunkowo szybki sposób.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz