Szukaj na tym blogu

niedziela, 3 kwietnia 2022

Wojna na Ukrainie dzień trzydziesty dziewiąty

 
Martwe ciała leżą na ulicy w Buczy, na północny zachód od Kijowa, 2 kwietnia 2022 r., kiedy Ukraina twierdzi, że siły rosyjskie dokonują „szybkiego odwrotu” z północnych obszarów wokół Kijowa i miasta Czernihów. Ciała co najmniej 20 mężczyzn w cywilnych ubraniach znaleziono leżące na jednej ulicy po tym, jak siły ukraińskie odbiły miasto Bucha. (AFP za pośrednictwem Getty Images)


Litwa staje się pierwszym krajem UE, który zakazuje rosyjskiego gazu. Prezydent Litwy Gitanas Nauseda powiedział, że od kwietnia kraj nie będzie importował rosyjskiego gazu. Dodał, że za przykładem Litwy powinny pójść inne kraje europejskie.


Premier Wielkiej Brytanii chce uzbroić Ukrainę do obrony Odessy. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson powiedział ministrom 2 kwietnia, że ​​chce uzbroić Ukrainę w rakiety przeciwokrętowe, aby zapobiec rosyjskiemu bombardowaniu i postępowi na Odesie.


Ratownicy dezaktywują w ciągu jednego dnia ponad 640 ładunków wybuchowych w wyzwolonym mieście Irpin pod Kijowem. Burmistrz Irpin powiedział, że miasto nie będzie bezpieczne przez miesiąc, ponieważ wojsko będzie oczyszczało je z materiałów wybuchowych pozostawionych przez Rosjan.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz