Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 13 czerwca 2022

Wojna na Ukrainie dzień 110Jordan Gatley, który walczył o Ukrainę po wyjściu z armii brytyjskiej w marcu, został zastrzelony na linii frontu podczas obrony Siewierodoniecka.


Szef ukraińskiej armii prosi USA o więcej artylerii 155 mm jak najszybciej. Valery Zaluzhny, dowódca sił zbrojnych Ukrainy, powiedział, że rozmawiał z Markiem Milleyem, przewodniczącym Połączonych Szefów Sztabów USA.


Czeski minister spraw zagranicznych: „Putina nie obchodzi, jak Rosja jest postrzegana na Zachodzie”. Czeski minister spraw zagranicznych Jan Lipavsky zajął się niedawnym stanowiskiem prezydenta Francji Emmanuela Macrona w sprawie uniknięcia upokorzenia Rosji. „Macron prawdopodobnie nie bardzo dobrze rozumie ten problem” – powiedział.


Der Spiegel: Niemcy blokują Hiszpanii wysyłanie czołgów Leopard na Ukrainę. Der Spiegel poinformował, powołując się na źródła rządowe, że Niemcy ostrzegły Hiszpanię, że „stanowiłoby to odejście” od rzekomej nieformalnej decyzji Zachodu o nie dostarczaniu zachodnich czołgów Ukrainie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz