Szukaj na tym blogu

wtorek, 14 czerwca 2022

Wojna na Ukrainie dzień 111

 
Cudzoziemcy z 55 krajów służą w Międzynarodowej Legii Ukrainy. Według Damiena Magrou, rzecznika Legionu Międzynarodowego, większość bojowników pochodzi z USA i Wielkiej Brytanii, jednak ludzie z „każdej części świata, każdego kontynentu” zgłosili się do obrony Ukrainy.


Kancelaria Prezydenta: Ukraina zażąda od NATO 1000 haubic, 500 czołgów. Ukraina planuje również poprosić NATO o 200-300 wyrzutni rakietowych, 2000 pojazdów opancerzonych i 1000 dronów.

CNN: Ukraina używała ciężarówek, statków do eksportu kukurydzy, unikając rosyjskiej blokady. Statek przewożący 18 000 ton ukraińskiej kukurydzy dotarł 13 czerwca do hiszpańskiego portu. Ukraina wysłała kukurydzę do Polski ciężarówkami, a następnie załadowała ją na statek w polskim porcie w Świnoujściu na Morzu Bałtyckim.

Siły ukraińskie i rosyjskie toczą „bitwę powietrzną” na południu Ukrainy. Dowództwo Operacyjne Ukrainy „Południe” poinformowało 14 czerwca, że ​​siły rosyjskie zaatakowały ukraińskie pozycje helikopterami w obwodach Mikołajów i Chersoń, ale siłom ukraińskim udało się odeprzeć rosyjskie ataki.

Administracja Obwodu Donieckiego: Ponad 22 000 osób zginęło w Mariupolu. Według wstępnych danych ponad 50 tys. osób zostało przymusowo deportowanych z Mariupola do Rosji i okupowanych przez nią terytoriów obwodu donieckiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz