Szukaj na tym blogu

sobota, 14 kwietnia 2012

Uratować nas mogą jedynie Matki-Polki
Nasza historia jest pełna paradoksów, po każdej krwawej hekatombie w której zazwyczaj ginęli najlepsi następował wyż demograficzny, największy miał miejsce w 1946 roku. Teraz od dłuższego czasu ani wojny ani powstania a my wymieramy, dane statystyczne są bezlitosne, mamy najniższy przyrost naturalny w Europie. Skutki będą katastrofalne przede wszystkim ze względu na narastające zobowiązania emerytalne. Młodzi obciążeni koniecznością płacenia wysokich składek na wzrastającą armię emerytów po prostu stąd zwieją do krajów bardziej rozwiniętych co jeszcze bardziej pogorszy sytuację a nas a częściowo polepszy u nich.
Podobnie jak w przeszłości mogą nas uratować jedynie Matki-Polki. Wystarczy im to umożliwić poprzez racjonalną politykę prorodzinną. Powinny się na nią składać zasiłki na dziecko takie jak w państwach zachodnich oraz system podatkowy preferujący rodziny wielodzietne. Należy także wreszcie skończyć z rażącą dyskryminacją osób decydujących się na macierzyństwo. Według raportu z badania „Macierzyństwo a praca zawodowa kobiet” przygotowanego przez Instytut Badawczy Millward Brown w 2007 roku wynika, że co piąta zatrudniona kobieta odkłada decyzje o zajściu w ciążę z obawy o utratę pracy. Najlepiej byłoby gdyby mąż przynosił do domu tyle kasy, żeby żona nie musiała pracować. Niestety dla większości młodych małżeństw jest to nierealne. Dlatego też powinno się wprowadzić szereg udogodnień dla zatrudnionych matek z małymi dziećmi takich jak elastyczny czas pracy, dodatkowy płatny urlop i kompleksowa opieka medyczna.
Wszystko to oczywiście będzie sporo kosztować i obciąży nas wszystkich, nie ma jednak innej sensownej alternatywy. Chyba, że za takową uznać społeczeństwo złożone z samych staruszków, którym gdy trafią do hospicjum nie będzie miał nawet kto zmienić pampersa.

Przeczytaj także:
Dlaczego Niemki przechodzą na islam http://adamkuz.blogspot.com/2010/12/dlaczego-niemki-przechodza-na-islam.html
Alicja Tysiąc radną http://adamkuz.blogspot.com/2010/11/alicja-tysiac-radna.html
 Wymieramy http://adamkuz.blogspot.com/2010/08/wymieramy.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz