Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 31 maja 2010

Wszelkie decyzje w tej sprawie podejmuje jedynie Putin

Wszelkie decyzje odnośnie materiałów dotyczących katastrofy smoleńskiej podejmuje jedynie Putin. Tusk nie ma w tej sprawie nic do gadania od momentu gdy zgodził się na oddanie śledztwa Rosjanom, którzy ze względu na reperkusje wypadku zgodziliby się na komisję międzynarodową. Wygląda na to, że Ukochany Przywódca poleciał do Rosji kompletnie nieprzygotowany, nie miał bladego pojęcia o polsko-rosyjskiej umowie podpisanej w 1993 roku i zgodził się na wszystkie warunki Putina dając mu do reki wszystkie atuty i umożliwiając rozgrywanie wewnętrznych polskich sporów. Takie postepowanie to jak mawiał książę de Talleyrand gorzej niż zbrodnia to błąd, którego fatalne skutki będziemy odczuwać jeszcze przez wiele lat. Teraz Rosjanie wydadzą co zechcą i kiedy zechcą tak aby móc wpłynąć na wyniki wyborów w Polsce.
Nawiasem mówiać wszelkie wyjaśnienia ze strony Moskwy nie są warte funta kłaków skoro zaraz po rozbiciu się prezydenckiego Tupolewa tamtejsi oficjele z całą powagą wygłaszali bzdury o czterokrotnym podchodzeniu polskiego samolotu do lądowania na co miały być niezbite dowody. Te oraz inne brednie zostały skwapliwie podchwycone przez główne polskie media jako prawdy objawione. Kto się z nimi nie zgadzał oskarżany był w najlepszym wypadki o oszołomstwo i wiarę w spiskowe teorie.
Polski ekspert Edmund Klich o którym Donald Tusk chyba dla jaj powiedział, że ma pilnować ruskiej komisji dał popis wyjątkowej głupoty i braku kompetencji. Co chwilę mówi coś innego niczym bohater opowiadania Czechowa Kameleon. Postępowanie Rosjan z kolei przypomina groteski Gogola: oto Klich chwali się w prasie rewelacją, którą usłuszał w Moskwie a po chwili tamtejsza prasa pisze bzdury powołując się na jego słowa. Jak to pisał Puszkin i smieszno i straszno,
Żeby było śmieszniej czołowy moralista Platforma, który kiedys własną narzeczoną zakapował w śledztwie znowu zarzuca opozycji granie tragedią smoleńską nie bacząc na to, że to jego mocodawca doprowadził do sytuacji w której jak Rosjanie grają jedną z największych polskich tragedii narodowych jak chcą ku aplauzie naszych sprostutuowanych elit i ogłupionego przez nie motłochu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz