Szukaj na tym blogu

sobota, 20 listopada 2010

Kwiaty na torach

Nie tylko mieszkańcy Warszawy ale właściwie wszyscy w tym kraju mieszkają na cmentarzu, wystarczy wbić łopatę   aby wydobyć ludzkie kości. Okrycia tego typu mogą być wstrząsające jedynie dla kogoś  kto nie ma bladego pojęcia o przeszłości. Dzisiaj wszyscy chcieliby zapomnieć o naszej spazmatycznej i krwawej historii, która rzekomo już się skończyła. Niestety prędzej czy później przy budowie nowych domów trafia się na stare groby i wtedy pojawiają się pytania.
Kim mogą być ofiary z masowych grobów w Częstochowie? Możliwości jest kilka: Żydzi zamordowani przez Niemców (a nie jakichś tam nazistów), Rosjanie zamordowani przez Niemców lub odwrotnie. Najbardziej prawdopodobne, że są to Polacy zabici przez Niemców lub Rosjan. Kimkolwiek są naszym obowiązkiem jest sprawienie im godziwego pochówku. Dotyczy to nie tylko Częstochowy ale także większości polskich miast, wystarczy porozmawiać z ludźmi i sprawdzić. Na przykład wśród mieszkańców Wronek krąży uporczywa pogłoska o masowym grobie ofiar egzekucji z lat 50-tych pod bocznicą kolejową koło dworca. Od wielu lat ktoś tam składa kwiaty.

Przeczytaj także:
 Kronika zapowiedzianej klęski http://adamkuz.blogspot.com/2010/08/kronika-zapowiedzianej-kleski.html
Powstanie Warszawskie-mity i fakty http://adamkuz.blogspot.com/2010/08/powstanie-warszawskie-mity-i-fakty.html
Hitler: Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny http://adamkuz.blogspot.com/2011/02/hitler-polacy-sa-najbardziej.html
IV rozbiór Polski http://adamkuz.blogspot.com/2010/09/iv-rozbior-polski.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz