Szukaj na tym blogu

środa, 8 sierpnia 2012

Filozofia bez majtek
Stanisław Przybyszewski ongiś uprawiał twórczość nagiej duszy co spotkało się z repliką Gabrieli Zapolskiej sugerującą, że chodzi raczej o nagą dupę. Jednak nie tylko poezja czy proza może być taka ale nawet filozofia. Na przykład Jan Hartman słynie z bezkompromisowych poglądów, gorący zwolennik eutanazji i aborcji potrafi powiedzieć w telewizji, że określenie „cywilizacja śmierci” wprowadzone przez Jana Pawła II jest „chamskie”.

Wielki uczony stwierdził także, że katolicyzm nie jest lubiany. Prawdę mówiąc, poza buddystami, którzy na ogół o wszystkich mówią dobrze, nie spotkałem nikogo, kto darzyłby katolików sympatią. Wyjaśnił także sceptykom dlaczego ta tak znienawidzona instytucka w ogóle funkcjonuje: siła Kościoła wiąże się z jej zakorzenieniem w warstwie chłopskiej, a przywileje Kościoła należy rozpatrywać w kontekście przywilejów chłopów, którzy zwolnieni są w Polsce z podatków, korzystają z wielkich przywilejów ubezpieczeniowych i otrzymują ogromne dotacje państwowe. Ahoj, studenci pana profesora, posłuchajcie go i przenieście się na wieś gdzie będziecie opływać w dostatki na koszt wykształconych z dużych miast. Krusem się nie przejmujcie, wystarczy go porównać z sumą codziennie znikającą w czarnej dziurze długu publicznego.

Oczywiście nie jest wcale tak, że pan Hartman wszystkich w tym kraju ciemnoty i zabobonu nie lubi. Żyją tu na szczęście osoby, które darzy prawdziwym uwielbieniem na przykład słynna piosenkarka Doda znana z wszczepienia sobie tak dużego biustu że aż trzasnął jej kręgosłup. Dla profesora Uniwersytutu występująca bez majtek prymitywna dziewucha to Manifestacja emancypacji masowego społeczeństwa polskiego. Urodziwa twarz liberalnej Polski wyzwolonej pod względem obyczajowym. Twarz polskiej Marianny. Najbardziej wolny człowiek w Polsce. Mówi, co myśli. Staram się ją naśladować. Panie Hartman niech pan tylko nie naśladuje swojej idolki i nie pokazuje publicznie tego samego co Doda, wystarczą nam pańskie wypowiedzi.
 
Przeczytaj także:

Uważam Magdalenę Środę za niebezpieczną wariatkę  http://adamkuz.blogspot.com/2010/08/uwazam-magdalene-srode-za-niebezpieczna.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz