Szukaj na tym blogu

środa, 22 sierpnia 2012

Anglikański Dogfather


W Daily Mail ukazał się artykuł informujący, że wikariusz anglikańskiego kościoła w Kanadzie udzielił komunii świętej psu. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ w kościele tym udziela się komunii nie tylko psom ale także homoseksualistom. Aby zrozumieć jak do tego doszło należy sięgnąć do historii.
W 1534 roku władca Anglii Henryk VIII ogłosił się głowa kościoła anglikańskiego i wymordował sporą część angielskiego kleru. Przyczyną zerwania z Rzymem była odmowa zatwierdzenia przez papieża rozwodu króla z Katarzyną Aragońską. Henryk ożenił się jeszcze 5 razy, a dwie jego małżonki skończyły na szafocie.
Niedawno wierni kościoła anglikańskiego demokratycznie przegłosowali, że piekła nie ma. Skoro tak - to hulaj dusza. W kościele tym udziela się ślubów zboczeńcom i wyświęca biskupów-homoseksualistów. Nie dziwota, że świątynie anglikańskie świecą pustkami i masowo są przerabiane na dyskoteki i knajpy. Trudno zresztą traktować poważnie kościół, którego głową jest starsza pani z zepsutymi zębami i pieskiem. Kiedyś na czele tej organizacji może stanie przyszły następca tronu teraz znany bardziej z zamiłowania do zbiorowego bara-bara w Las Vegas.
Niektórzy anglikanie maja tego dosyć i dochodzą do wniosku, że Henryk VIII chyba nie miał racji.
Jak podaje zdumiona brytyjska prasa konserwatyści ze Wspólnoty Tradycjonalistycznych Anglikanów wybrali zwierzchnictwo Rzymu. Powrót prawie pół miliona wiernych na łono kościoła katolickiego został określony przez brytyjskie media jako największe wydarzenie od czasu schizmy Henryka VIII.

Czytaj także:
Kim są ateiści w naszym kraju? http://adamkuz.blogspot.com/2010/10/kim-sa-ateisci-w-naszym-kraju.html
Zagraj o wysoką stawkę http://adamkuz.blogspot.com/2011/03/zagraj-o-wysoka-stawke.html
List otwarty do nieznanej kobiety z Winnenden http://adamkuz.blogspot.com/2011/03/list-otwarty-do-nieznanej-kobiety-z.html
Kogo wolno obrażać http://adamkuz.blogspot.com/2010/12/kogo-wolno-obrazac.html
Krucjata głupców http://adamkuz.blogspot.com/2010/11/krucjata-gupcow.html
Mentalność grypsiarzy http://adamkuz.blogspot.com/2010/11/mentalnosc-grypsiarzy.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz