Szukaj na tym blogu

środa, 7 maja 2014

Putin ogłosił wycofanie wojsk rosyjskich


Putin ogłosił wycofanie wojsk rosyjskich znad ukraińskiej granicy co wprawiło w niesamowitą euforię wszystkie media. Tymczasem jest to jedynie taktyczny wybieg Kremla, którego główne cele- odbudowanie imperium wewnętrznego przez wchłoniecie Ukrainy oraz imperium zewnętrznego przez całkowite zwasalizowanie Polski pozostały bez zmian. Szumnie ogłaszaną właśnie mapę drogowa w sprawie Ukrainy można rozbić o kant stołu na Łubiance.
Rosjanie wycofali wojska, których i tak nie zamierzali użyć. Wbrew temu co się powszechnie sądzi współczesna Rosja jest przeżartym alkoholem i korupcją kolosem na glinianych nogach. Jeśli chodzi o armie to pokazała ona całkowitą bezużyteczność w czasie konfliktu z Gruzją. Trudno też uwierzyć, że ją zreformowano wziąwszy pod uwagę ogólną niewydolność państwa rosyjskiego. Jedyne dobrze wyszkolone i wyposażone jednostki zdolne to efektywnego działania to specnaz liczący góra 30 tysięcy żołnierzy. Są to oddziały zabójczo skuteczne ale nie mogące długo walczyć samodzielnie. Kremlowscy stratedzy doskonale wiedzą , że inwazja pozostałych oddziałów na Ukrainę zakończyła by się kompletnym ich rozprzężeniem a żołnierze zamiast walką zajęliby się raczej ukraińskim bimbrem produkowanym tam w co drugiej chałupie.
Nie znaczy to jednak, że Rosja nie jest niebezpieczna-wręcz przeciwnie gdyż jej siłą jest słabość Ukrainy, która nie przejawia dostatecznej woli rozprawienia się z separatystami i wspierającymi ich „ochotnikami” zza miedzy. Jeżeli tak dalej pójdzie to aby pokonać Ukrainę Putin nie musi wprowadzać regularnych oddziałów. Wystarczą ciągle nasilające się rprowokacje w kolejnych miejscowościach stawiające epod znakiem zapytania możliwości Kijowa.

Bardzo chciałbym się mylić ale podejrzewam, że teraz kolej na banderowców zdalnie sterowanych przez Kreml, jeśli dokonają na polecenie swoich mocodawców z FSB kolejnej spektakularnej zbrodni to Putin rozłoży ręce i powie: chciałem pokoju ale ci faszyści nie dają a następnie znowu się zacznie eskalacja prowokacji i terroru.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz