Szukaj na tym blogu

sobota, 23 kwietnia 2011

Latający cyrk BBC

Czy pamiętacie państwo dowcipy latającego cyrku Monthy Pythona? Absurdalne skecze łamiące wszelkie konwencje, przechodzące w totalna głupawkę. Dziś grupa ta nie istnieje ale jej styl przejęła BBC (skrót od British Broadcasting Corporation, Brytyjska Korporacja Nadawcza) formalnie niezależna ale w praktyce będąca agendą rządu Jej Królewskiej Mości. Ta zasłużona firma co pewien czas serwuje swoim słuchaczom rewelacje przy których bledną gagi Monthy Pythona, że przypomnę chociażby niedorzeczną aferę z chemikaliami w Iraku.
W 2005 roku BBC wyemitowała musical „Jerry Springer – The Opera”, który spowodował lawinę skarg i demonstracje ponieważ przedstawiał Jezusa jako homoseksualistę. Rok później zasłużona w krzewieniu tolerancji stacja zarzuciła papieżowi Benedyktowi XVI, ze chronił od odpowiedzialności księży- pedofili. Tezę tę miało udowodnić pokazywanie jakiegoś amerykańskiego zboczeńca na przemian z papieżem. Argumentacja dziennikarzy BBC jest tak absurdalna, że wyklucza jakąkolwiek polemikę. Wiele osób zaskoczył atak na papieża ze strony jak by nie było agendy rządu brytyjskiego.

Teraz z kolei Brytyjska Korporacja Nadawcza pokaże film o egzorcyście pełen scenek takich jak obdzieranie ze skóry seminarzysty i gwałt na kilkuletniej dziewczynce. Z protestów brytyjskiego Kościoła katolickiego w tej sprawie nikt sobie w Zjednoczonym Królestwie nic nie robi. Jeżeli jednak ktoś zna historię Anglii to nie powinien być tym zaskoczony, ponieważ państwo angielskie zawzięcie atakuje katolicyzm od paru stuleci. W 1534 roku władca Anglii Henryk VIII ogłosił się głowa kościoła anglikańskiego i wymordował sporą część angielskiego kleru. Przyczyna zerwania z Rzymem była odmowa zatwierdzenia prze papieża rozwodu króla z Anną Aragońską. Henryk ożenił. się jeszcze 5 razy a dwie jego małżonki skończyły na szafocie.
Niedawno wierni kościoła anglikańskiego demokratycznie przegłosowali, że piekła nie ma. Skoro tak –to hulaj dusza. W kościele tym udziela się ślubów zboczeńcom i wyświęca biskupów- homoseksualistów. Nie dziwota, że świątynie anglikańskie świecą pustkami i masowo są przerabiane na dyskoteki i knajpy. Trudno zresztą traktować poważnie kościół, którego głową jest starsza pani z zepsutymi zębami i pieskiem. Kiedyś na czele tej organizacji może stanie przyszły następca tronu teraz znany bardziej z zamiłowania do striptizerek i hitlerowskich uniformów.

Dlaczego jednak zaatakowano Kościół katolicki tak brutalnie właśnie teraz? Wydaje mi się, że można tu doszukać się pewnego akcentu polskiego Otóż ostatnimi czasy wielu naszych rodaków pojechało do Anglii szukać pracy. Z punktu widzenia mieszkańców wysp zachowanie przybyszów z Polski jest kompletnie niezrozumiałe. Część z nich zajmuje się agresywnym żebractwem, piciem na umór i wszczynaniem burd. Większość jednak ciężko pracuje zarabiając pieniądze za które żaden Anglik nie kiwnąłby nawet palcem. Ci dziwaczni ludzie ku zdumieniu tubylców po tygodniu katorżniczej pracy idą gremialnie do kościoła. Ku głębokiemu zgorszeniu synów Albionu słuchają tam niesamowitych rzeczy. Na przykład, że rozwiązłość seksualna nie prowadzi do wolności ale może sprowadzić na człowieka poważne kłopoty. Dla mieszkańców wysp brytyjskich pogląd taki to istny szok. Na kazaniu usłyszeć można także, że nasza religia każe nadstawiać drugi policzek. W związku z tym pewnie nie jest gorsza od religii, której święta księga nawołuje wyznawców d o pozabijania wszystkich innych gdziekolwiek się ich znajdzie.

Tak duży napływ ludzi do świątyń wyraźnie ożywił osłabiony kościół katolicki w Anglii. Tamtejsze media zauważyły ciekawe zjawisko- wśród tubylców pojawili się ludzie przechodzący na katolicyzm. Zamiast zostać wyznawcą islamu i kombinować jak pozabijać znajomych i sąsiadów, niektórzy młodzi ludzie zaczęli chodzić na nabożeństwa. Lewaccy dziennikarze a takich na wyspach jest większość, nie mogą przeboleć tego faktu. Zboczeńców z pseudokościoła wymyślonego przez rozpustnego władcę jeszcze jakoś tolerują ale autentycznych chrześcijan nigdy.

Najpierw w mediach pojawiły się wypowiedzi o złych, dzikich Polakach zabierających pracę rodowitym Anglikom Zapomniano tylko zwrócić uwagę, że podejmują się oni prac, których nie chcą Anglicy. Nikt z tamtejszych pismaków nie odważył się napisać o problemach jakie wywołują imigranci z byłych kolonii brytyjskich. Ściągnięto ich do metropolii jako tanich i niewymagających robotników. Okazało się jednak, ze przybyszy nie interesuje praca ale raczej sute zasiłki społeczne. Stąd tez masowo przyjmuje się Polaków. To, że zidiociałe od politycznej poprawności angielskie media zaatakowały Kościół co świadczy o tym, ze katolicyzm znowu stał się istotnym zjawiskiem w Anglii dokładnie tak jak to przewidział wielki papież Jan Paweł II.
 
Czytaj także:

Kim są ateiści w naszym kraju? http://adamkuz.blogspot.com/2010/10/kim-sa-ateisci-w-naszym-kraju.html
Kogo wolno obrażać http://adamkuz.blogspot.com/2010/12/kogo-wolno-obrazac.html
Krucjata głupców http://adamkuz.blogspot.com/2010/11/krucjata-gupcow.html
Mentalność grypsiarzy http://adamkuz.blogspot.com/2010/11/mentalnosc-grypsiarzy.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz