Szukaj na tym blogu

piątek, 4 marca 2011

Wprowadzić kartki na cukier

Trzydzieści lat temu wprowadzono kartki na żywność i niektóre artykuły: mięso, masło, benzynę, kaszę, ryż, mąkę, mydło i proszki do prania, słodycze oraz papierosy i alkohol.
W przeciwieństwie do Pinocheta Jaruzelski okazał się być tępym trepem i nie przeprowadził żadnych reform gospodarczych mimo że towarzysze z Kremla dla świętego spokoju zaakceptowaliby je. Zamiast tego zastosowano reglamentację podstawowych towarów z fatalnym z fatalnym zresztą skutkiem bo ku zdziwieniu trepów ani nie zniknęły kolejki ani nie poprawiło się zaopatrzenie.

Rok temu o tej porze cukier był po 2 złote, teraz cena oscyluje wokół 5 złotych i w hipermarketach nie można go kupić więcej niż 20 opakowań gdyż jak wieść gminna niesie wkrótce ma być po 7 złotych. W tej sytuacji proponowałbym wprowadzić karki na cukier i inne wyroby, które staną się deficytowe. Jako doradcę w tej sprawie można by powołać generała Jaruzelskiego. 
Gospodarka tak za jego rządów powinna stanąć na wysokości zadania: należy zacząć produkować wyroby czekoladopodobne, parówki z papieru toaletowego oraz wprowadzić drugi gatunek mięsa z żywca rąbanego razem z budą. Oczywiście będą też dostępne dla mas pracujących miast i wsi wyroby bez kartek, każdy będzie mógł pójść do biedronki i nabyć ocet lub słynny przebój lat osiemdziesiątych: turecką, perfumowana herbatę dającą niezły odlot. Tak samo należy reglamentować tekstylia: majtki powinny być sprzedawane jedynie kobietom pracującym na drabinie.
Powiedzie, że to niemożliwe bo ludzie nie przełkną rosnących podwyżek żywności. Mylicie się: mendia    wytłumaczą narodowi przejściowe trudności w zaopatrzeniu w podstawowe artykuły. Mało tego-  przekują to w kolejny wiekopomny sukces rządu na drodze do świetlanej przyszłości w której będzie się żyło lepiej. Wszystkim.

Przeczytaj także:

Zbudujmy w Polsce drugą Koreę (Południową) http://adamkuz.blogspot.com/2010/11/zbudujmy-w-polsce-druga-koree-poudniowa.html
W 2010 roku upadło ponad 7 tysięcy małych sklepów http://adamkuz.blogspot.com/2011/02/w-2010-roku-upado-ponad-7-tysiecy-maych.html
Igrzyska będą, gorzej z chlebem http://adamkuz.blogspot.com/2011/02/igrzyska-beda-gorzej-z-chlebem.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz