Szukaj na tym blogu

środa, 5 stycznia 2011

Kwiaty dla Grabarczyka

Po zimowych przebojach Cezary Grabarczyk nie tylko utrzymał się na stanowisku ale jeszcze otrzymał od posłanek kwiaty. Dlaczego PO tak gorliwie popiera kogoś odpowiedzialnego za totalny rozpieprz na kolei? To oczywiste, tylko ktoś taki jak Grabarczyk jest w stanie doprowadzić do sytuacji w której ludzie wożeni są jak bydło zdezelowanym taborem podczas gdy całe nowe składy stoją na bocznicach kolejowych i czekają na lepsze czasy gdy cały ten burdel opyli się Niemcom.

Mimo to poparcie dla PO jest ciągle spore. Dla ludzi próbujących zastosować racjonalne kryteria to niepojęte rozumem. Jedni utyskują na debilizm narodu uważając, że jest on nabyty ( Ziemkiewicz) lub wrodzony ( Warzecha), insi wielkim głosem wołają o syndromie żony alkoholika w roli której występuje zbajerowane społeczeństwo. Moim zdaniem fenomen poparcia PO najlepiej wyjaśnia teoria amerykańskiego uczonego Roberto Cialdiniego. Zauważył on, że jak ktoś został wydymany przez oszustów, którym naiwnie zawierzył to za nic nie przyzna się do tego bo wtedy we własnych oczach stałby się idiotą. A przecież każdy leming uważa się za mądrzejszego od innych w związku z czym będzie popierał władzuchnę im bardziej ta go będzie rolować.

Przeczytaj także:
By żyło się lepiej. Wszystkim.  http://adamkuz.blogspot.com/2010/12/by-zyo-sie-lepiej-wszystkim.html
Dlaczego Tusk zamachnął się na OFE ? http://adamkuz.blogspot.com/2011/03/dlaczego-platforma-dokonaa-skoku-na-ofe.html
Ani lis ani lew tylko kundel http://adamkuz.blogspot.com/2011/02/ani-lis-ani-lew-tylko-kundel.html

1 komentarz:

  1. No to wracamy do punktu wyjścia,skoro lemingi nie chcą przyznać się ze są idiotami,to ja pytam czy jest to debilizm narodu nabyty( Ziemkiewicz) czy wrodzony ( Warzecha)?

    OdpowiedzUsuń