Szukaj na tym blogu

sobota, 30 października 2010

Nieznani sprawcy w Koszutach Małych

Gazeta Słupecka opisuje powrót nieznanych sprawców http://www.gazetaslupecka.pl/?p=3966

W sobotni wieczór (23.10) w Koszutach Małych prawdopodobnie doszło do pobicia miejscowego proboszcza Ksawerego Wilczyńskiego. Policja sprawdza czy ksiądz faktycznie został pobity przez nieznanych sprawców. Czy ktoś chce zemścić się na proboszczu Wilczyńskim? Do zdarzenia miało dojść około godziny 19:30 gdy ksiądz zamykał kościół. Ksiądz natychmiast zgłosił się na policję.

„Ksiądz powiadomił telefonicznie, że został uderzony przez nieznaną osobę i się przewrócił. Policjanci potwierdzili, że ksiądz ma rozcięcie podbródka. Kontakt z księdzem był utrudniony, wypowiedzi były niespójne. Proboszcz był trzeźwy. Policja prowadzi czynności sprawdzające, ustalamy w jaki sposób mogło dojść do obrażeń ciała.” – informuje oficer prasowy słupeckiej policji mł. asp. Marlena Kukawka.

Po zdarzeniu ksiądz został na obserwacji w szpitalu. Rano wyszedł ze szpitala i z tego co się dowiedzieliśmy, odprawił mszę w swoim kościele. Ksawery Wilczyński już kilka dni wcześniej zauważył, że wokół niego kręcą się podejrzane osoby.

„W czwartek po północy jakiś mężczyzna dzwonił do drzwi plebani. Odszedł po jakimś czasie. Nie otworzyłem. W piątek dwóch mężczyzn, było po godz. 22, znowu przyszło pod drzwi plebanii. Gdy poszedłem dzwonić po policję, odeszli. Żaden z nich nic nie mówił. Stali przed drzwiami, chodzili dokoła plebani, zaglądali do okien. Nikt nic nie mówił po co przyszli, nie wołali księdza.” – mówi ksiądz Wilczyński.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz