Szukaj na tym blogu

sobota, 2 października 2010

Wybiórcza sprawiedliwość

Sąd w Radomiu skazał Wandę Łyżwińską na pięć lat w zawieszeniu za fałszowanie dokumentów w kampanii wyborczej do Sejmu w 2001 roku. Dla jasności chciałbym  wyjaśnić, że nigdy nie byłem zwolennikiem Samoobrony a postępowanie niektórych działaczy tego ugrupowania budzi mój głęboki niesmak. Nie zamierzam także bronić męża pani Łyżwińskiej trzymanego w pierdlu na podstawie zeznania kobieciny, która nawet nie wie z kim ma dziecko. Inna sprawa, że tego prominentnego działacza Samoobrony spotkał dokładnie taki koniec na jaki zasługiwał. Tym bardziej podoba mi się postawa jego żony, która odważyła się go publicznie bronić. W dzisiejszym świecie lojalność małżeńska to rzadkość.

Wyrok sądu w Radomiu jest po prostu śmieszny, ponieważ gdyby gruntownie sprawdzono podpisy pod listami wszystkich partii okazałoby się, że to co zrobiła pani Łyżwińska to mały pikuś. Dziwnym trafem ściga się za to jedynie działaczy Samoobrony chociaż numer z fikcyjnymi osobami przećwiczyli także inni wybrańcy narodu.

Palikot otrzymał kasę na wybory od studentów i emerytów, którzy wysupłali dlań ostatnie tysiące złotych. Mimo, że zbydlęcona gwiazda  nie poniosła konsekwencji karnych to każde dziecko w Polsce wie co o tym sądzić. Te same media, które wylewają kubły pomyj na gospodynię spod Radomia wychwalają pod niebiosa producenta gorzały z Lublina, którego działania są dla mnie nieporównanie bardziej naganne. Gdy widzę wybiórczą sprawiedliwość według której Palikot jest bezkarny a Łyżwińska dostaje 5 lat to rzygać mi się chce.

Przeczytaj także:

19 letni Robert M. dostał 15 lat za zabicie młotkiem dziadka http://adamkuz.blogspot.com/2011/02/19-letni-robert-m-dosta-15-lat-za.html
Co zrobił morderca po wyjściu zza krat? http://adamkuz.blogspot.com/2011/02/co-zrobi-morderca-po-wyjsciu-zza-krat.html
Pryncypialność Sądu Okręgowego w Augustowie http://adamkuz.blogspot.com/2010/10/pryncypialnosc-sadu-okregowego-w.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz