Szukaj na tym blogu

wtorek, 19 sierpnia 2014

UFO nad KanadąJako zwolennik zdrowego rozsądku z odrzucam wszelkie teorie o życiu pozaziemskim i odwiedzających nas kosmitach, ponieważ nie ma to żadnych sensownych dowodów. Kolejna rewelacja na temat UFO ukazała się tym razem w Kanadzie gdzie ujawniono rzekomo rewelacyjne tysiące dokumentów pracowicie zbieranych od ponad pół wieku. Teraz to się musi dymić ze łbów ogłupionych ufologią i new age.

Wszystkie opowieści o kontaktach III stopnia można zbyć puknięciem się w czoło, ponieważ są one kompletnie absurdalne. Ich logika jest charakterystyczna dla snu lub głębokiej psychozy. Problem polega na dużej ilości takich relacji. Trudno traktować to jedynie w kategoriach psychopatologicznych gdyż należałoby przyjąć, że tysiące ludzi w różnych miejscach świata zaczyna miewać identyczne halucynacje.

Jak więc wytłumaczyć niewątpliwy fenomen jakim jest UFO? W literaturze przedmiotu znalazłem dwie bardzo ciekawe teorie aczkolwiek trudno mi się z nimi do końca zgodzić. Psychiatrzy ze szkoły Junga uważają, że odwieczne archetypy zakodowane w psychice człowieka dzisiaj przybierają postać UFO. Kiedyś ludzie widywali rozmaite dziwy np. strzygi, utopce i poltergeisty, które w dobie cywilizacji technicznej przybierają postać kosmitów.

W bardzo podobny sposób problem traktuje prawosławny teolog o. Serfin Rose twierdząc, że kosmici to po prostu biesy wodzące ludzi na pokuszenie. Według niego w świecie chrześcijańskim wypracowano metody przeciwdziałające opętaniu. We współczesnym świecie postchrześcijańskim ludzie są całkowicie bezbronni wobec demonów przybierających postać kosmitów.

Osobiście nie mam zaufania ani do jungowskiej wersji psychoanalizy ani do prawosławnej demonologii Rose`a. Warto jednak obie te koncepcje przeanalizować, ponieważ zawierają pewien racjonalny punkt. Zakładają one mianowicie, że fenomen UFO należy zaliczyć do zjawisk okultystycznych takich samych jak poznanie pozazmysłowe, rozszerzona percepcja, wahadełka czy szamanizm. W dzisiejszym świecie wszystko to cieszy się ogromnym powodzeniem, w każdej księgarni znajdziecie dziesiątki pozycji na ten temat a szpitale psychiatryczne pełne są ludzi, którzy uwierzyli w te brednie i zdekomponowali sobie psychikę. Co ciekawe w miarę wycofywania się chrześcijaństwa w rzekomo racjonalistycznym społeczeństwie wzrasta zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju magię do tej pory konsekwentnie zwalczaną przez wszystkie kościoły.

W sytuacji gdy media w poszukiwaniu newsów pełne są informacji o lądowaniach kosmitów coraz więcej ludzi, którzy kiedyś mieliby jedynie jakieś zwidy jest święcie przekonanych o odwiedzinach gości z antenami na głowie. Dlatego też mój światły czytelniku, jeżeli na twoim ogródku wyląduje latający spodek nie przejmuj się tym, ludzie już nie takie rzeczy widywali. To tylko zaburzenia percepcji spowodowane bzdurami, których się naczytałeś. Przetrzyj oczy, polej głowę zimną wodą a gdy to nie pomoże strzel sobie setę czy co tam lubisz. A potem weź się za jakąś pożyteczna robotę bo z analizowania wytworów twojej skołatanej psychiki nic dobrego nie wyniknie.

Przeczytaj także:
Nobel a sprawa polska http://adamkuz.blogspot.com/2010/10/nobel-sprawa-polska.html
Kłamstwo komitetu Noblowskiego http://adamkuz.blogspot.com/2010/10/kamstwo-komitetu-noblowskiego.html
Nagroda Nobla w dziedzinie ekonomii http://adamkuz.blogspot.com/2010/10/nagroda-nobla-w-dziedzinie-ekonomii.html

1 komentarz:

  1. Nie mogę sie nadziwić czytając tego bloga - nie zgadzam się z praktycznie każdym zdaniem :) I za to duży plus :)

    OdpowiedzUsuń